BOMBA EKOLOGICZNA W KNUROWIE?

0
881

Jakiś czas temu głośno było w naszym mieście o tajemniczych odpadach zwożonych w rejon ulicy Przemysłowej, na jedną z tamtejszych prywatnych działek. Interweniował w tej sprawie swego czasu Marek Sanecznik, interweniuje obecnie jego sukcesor w knurowskiej Radzie Miasta radny Artur Socha, jednak sytuacja według naszych informacji ulega stale pogorszeniu. Bez jednoznacznej reakcji ze strony władz miasta się nie obędzie. Tylko jaka będzie ta reakcja?

,,Czy macie w mieszkaniach pełno much?

Myślę, że problemu należy szukać w składowisku odpadów zlokalizowanym przy ulicy Przemysłowej. O ile frakcje o kodzie 19 12 04 (tworzywa sztuczne i guma) mogą nie być tego przyczyną to takie o kodzie 19 12 08 (tekstylia) i 19 12 10 (odpady palne które pochodzą z odpadów zmieszanych) już tak. Otrzymałem wczoraj pismo z wydziału GKRiOŚ które już od grudnia interesuje się problemem i sprawa tak jakby czeka na rozstrzygnięcie po kontroli inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w II kwartale tego roku.
Otrzymałem w tej sprawie kilka telefonów m.in od pracowników zakładu Wiola który bezpośrednio sąsiaduje z tym składowiskiem. Smród jest tak ogromny, że nie można tam pracować a co dopiero jeść. Na roje much narzekają pracownicy JSW którzy tam pracują na szybie „Aniołki”, a nawet już mieszkańcy III Kolonii. Jeśli problem pojawia się również gdzieś indziej proszę o informacje.
Działka należała do Skarbu Państwa, zarządzał nią Powiat Gliwicki. W konsekwencji Prezydent Rudy Śląskiej wydał zgodę na działalność firmy WENT – ALFA z Bytomia. Gmina Knurów niestety musi teraz czynić starania o zaprzestanie uciążliwej działalności a będzie to trudne i pełne procedur”– informuje na swoim fb fanpage radny miasta Knurów pan Artur Socha.

Wśród poniższych zdjęć znajduje się pismo jakie radny Socha otrzymał z knurowskiego magistratu na skierowaną wcześniej przez siebie interpelację do prezydenta miasta Knurów pana Adama Ramsa w tej sprawie.

O dalszym przebiegu spraw będziemy starali się informować na bieżąco.

źródło i foto fanpage fb radnego Artura Sochy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here