Biegali zawodnicy KB SOKÓŁ KNURÓW

0
704

Okres startowy był w ostatnim czasie bardzo intensywny dla biegaczy knurowskiego ,,Sokoła”…

5 marca w mocno obsadzonym biegu we Wrocławiu na dystansie 10 km Piotr Bieliński zajął 26. pozycję z czasem 34:29.

25 marca w Sobótce odbył się z kolei 10. Panas Półmaraton Ślężański, w którym Piotr również spróbował swoich sił, zajmując wysoką 20. pozycję z czasem 1 h 18 minut i 14 sekund.

I Mini maraton w Kędzierzynie – Koźle, był bardzo udany dla żony Piotrka i reprezentantki ,,Sokoła” Magdaleny Bielińskiej, która w debiucie zajęła pierwsze miejsce w kategorii M20. Piotr z czasem 12:52 zajął 3. miejsce OPEN.

W Rydułtowach odbył się kolejny Cross Rydułtowski. Obecni byli na nim także młodsi reprezentanci knurowskiego klubu. 12 miejsce na dystansie 400 metrów zajęła Emilia Hołyńska, a Rafał Danowski uplasował się na 15. pozycji w biegu na 1000 metrów. Seniorzy pobiegli na 6 km. Ich bieg był bardzo ciężki, ponieważ przebiegał głównie po hałdach. Artur Oboński zajął 18 miejsce, Artur Bujnowski 24 miejsce, Piotr Mikosz 26 miejsce, Tomasz Hołyński 33 miejsce, a Maciej Ostrowski uplasował się na 40 pozycji.

9 kwietnia w Dąbrowie Górniczej nasi reprezentanci pobiegli w X Półmaratonie Dąbrowskim. Dystans 21 kilometrów i 97,5 metrów pokonali odpowiednio: Artur Bujnowski – 78 miejsce z czasem 1:25, Tomasz Hołyński – 183 miejsce z czasem 1:32.

Również 9 kwietnia, lecz w Parku Śląskim w Chorzowie w biegu na dystansie 5 km swoich sił spróbowali Artur Oboński i Paweł Szkatuła. Na bardzo wymagającej trasie o znacznych przewyższeniach zajęli odpowiednio 14 i 95 miejsce. W całej imprezie wzięło udział ok. 400 biegaczy. Chorzów był także miejscem, gdzie rozegrano biegu młodzieżowe. Rafał Danowski w biegu na 400 metrów zajął 3. miejsce, a jego brat Mateusz 5 miejsce na dystansie 300 metrów.

żródło i foto: KB Sokół Knurów