Biegali zawodnicy Endurance Knurów i nie tylko

0
577

,,Jak Wam minął weekend? Bo Nam na sportowo :)”- piszą na swoim fanpage zawodnicy Klubu Biegacza Endurance Solidarni Knurów, którzy w miniony weekend startowali w różnego rodzaju zawodach biegowych.

Zawodnicy Endurance Knurów startowali w niedzielnym X Półmaratonie Dąbrowskim.
Zawodnicy pokonali trasę o długości 21,097 km, która wiodła okolicami Pogorii IV i III, ulicami śródmieścia, przed halę Centrum. Wyznaczony limit czasu, w jakim należało pokonać trasę to 2 godziny 45 minut.

Na duże uznanie zasługuje Mateusz Przybyła który z biegu na bieg śrubuje swoje wyniki – w ciągu zaledwie dwóch tygodni poprawił swój rekord życiowy o 2 minuty – z 1:36:39 na 1:34:35.

Dąbrowski Półmaraton od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród biegaczy, w ubiegłorocznej edycji wzięło udział prawie 1200 biegaczy, w tym roku było ich ponad 1400.

Oto wyniki:
Artur Bujnowski – czas 1:25:16 – miejsce Open – 78, miejsce kat.M30 -35
Mateusz Przybyła – czas 1:34:35 – miejsce Open – 229, miejsce kat. M20 – 33 (rekord życiowy)

Warto również wspomnieć o biegaczach z Knurowa którzy choć nie biegają z KB Endurance to godnie reprezentują Knurów na rozmaitych zawodach biegowych, są nimi Fabian Olimski i Tomasz Hołyński, a oto ich wyniki:

Fabian Olimski – 2:16:13
Tomasz Hołyński – 1:32:41

Na sam koniec tego artykułu należy jeszcze wspomnieć o tegorocznym otwarciu sezonu biegów OCR na Spartan Race w Krakowie, gdzie nasze miasto reprezentował Tomasz Mielnicki, który pobiegł na dystansie 7km z dwudziestoma pięcioma przeszkodami. Zawodnik z Knurowa na pokonanie trasy potrzebował 1:00:27.

Źródło i foto: KB Endurance Solidarni Knurów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here